ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17099029
*
nr 1709 9029
Spegel
sengustaviansk stil, 83x42 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2025
kl 19:24:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:55:35
1
600 kr
15/6 22:55:18
1
Vinnande bud
16/6 17:25:50
2
700 kr
16/6 17:25:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1709 9029
Spegel
sengustaviansk stil, 83x42 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 21:55:35 | 1 | 600 kr |
| 15/6 22:55:18 | 1 | Vinnande bud |
| 16/6 17:25:50 | 2 | 700 kr |
| 16/6 17:25:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



